Szukaj:Słowo(a): Yoko Ono
Podforum: THE ROUNDABOUT Data: 19.10.2008, 08:43
Postów: 12
Wyświetlono: 715

Wiem ,że niektórzy z was cenią sobie twórczość F.Petersona i Sarah Brightman zatem przedstawiam kolejny album, który ukaże się już niebawem w sklepach.

"Winter Symphony" jest pierwszym świątecznym albumem artystki.Jego produkcją zajął się oczywiście Frank Peterson.Znalazły się na nim covery takich artystów jak chociażby Abba , Neil Diamond czy John Lennon i Yoko Ono.
Album nagrano z udziałem Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, Królewskiej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru w skład którego weszło ponad 40 osób.

"Winter Symphony" będzie posiadał wiele wersji, zatem będzie co wybierać.Przedstawia się to w sposób nastepujący :

1 - Wersja Podstawowa - Album wydany w zwykłym opakowaniu, zawierający 12 stronnicową książeczkę oraz płytę na której znajdziemy 12 utworów.
2 - Wersja Limitowana - Album wydany w digipacku,zawierający 20 stronnicową książeczke oraz płytę na której znajdziemy 12 utworów.
3 - Wersja Deluxe - Album wydany w digipacku,zawierający 20 stronnicową książeczkę oraz płytę CD na której znajdziemy 15 utworów.Prócz tego edycja ta zawiera również płytę DVD.
4 - Wersja Deluxe - Japonia - Album wydany w digipacku, zawierający płytę cd z 17 utworami oraz płytę DVD.

Spis utworów :

WERSJA PODSTAWOWA + LIMITOWANA

1 - Arrival
2 - Colder Than Winter
3 - Ave Maria (with Fernando Lima)
4 - Silent Night
5 - In The Bleak Midwinter
6 - I've Been This Way Before
7 - Jesu, Joy of Man's Desiring
8 - Child in a Manger
9 - I Wish It Could Be Christmas Everyday
10 - Amazing Grace
11 - Ave Maria
12 - I Believe In Father Christmas

WERSJA DELUXE

13 - When A Child Is Born
14 - Carpe Diem
15 - Happy Christmas (War Is Over)

WERSJA DELUXE - JAPONIA

16 - First Of May
17 - He Moved Through The Fair

ZAWARTOŚĆ DVD
1 - Fashion On Ice (Atlantic City) - 4 Videos
2 - Galeria Zdjęć
3 - A Winter Symphony (The Making Of)

DOWNLOAD - Winter Symphony Snippet
http://www.sendspace.com/file/a0bjww

DOWNLOAD - Tapety Na Pulpit
http://www.emimusic.jp/sarah-brightman/special/wall.htm
Podforum: Non-count Data: 2007-08-30, 13:24
Postów: 504
Wyświetlono: 15502
Yoko Ono
Podforum: MĄDROŚCI SYJONU Data: |9 Lis 2007|, 2007 15:45
Postów: 1749
Wyświetlono: 56356
Cytat:

Zostal skremowany. Czesc prochow znajduje sie w domu Yoko Onotrochę chore.
dzięki w każdym razie
Podforum: Muzyka / Film / Kino / Książka Data: 2006-11-07, 15:32
Postów: 1
Wyświetlono: 353
Już dziś, tylko w serwisie Muzyka.onet.pl możecie posłuchać przedpremierowo czterech nagrań z albumu "Love" grupy The Beatles. Płyta trafi do sklepów 20 listopada dzięki EMI Music Poland.

Płyta w wersji stereo będzie zawierać 78 minut muzyki, a edycja z dodatkowym krążkiem DVD Audio będzie rozszerzona i znajdzie się na niej aż 81 minut muzyki. Materiał ukaże się także w systemie 5.1.

W naszym serwisie możecie posłuchać czterech kompozycji z albumu "Love":

1. Strawberry Fields Forever
2. Octopus's Garden
3. Lady Madonna
4. While My Guitar Gently Weeps

Sir George Martin, legendarny producent The Beatles, został poproszony przez dwóch żyjących członków kwartetu z Liverpoolu – Ringo Starra i Paula McCartneya oraz przez Yoko Ono Lennon i Olivię Harrison o zrobienie eksperymentalnych miksów nagrań zespołu. Nagrania miały być przygotowane na potrzeby Cirque du Soleil. Sir George z radością przyjął propozycję i czerpiąc z zasobów całego archiwum nagrań Beatlesów, wraz z synem Gilesem Martinem, stworzył "Love".

Muzyka z tego albumu wykorzystana została w przedstawieniu o tym samym tytule, wystawianym w teatrze Mirage w Las Vegas.

"Ten album sprawia, że Beatlesi znów są razem, bo nagle przy mnie i Ringo pojawiają się John i George" - mówi Paul McCartney. "George i Giles zrobili kawał dobrej roboty miksując te utwory. Całość brzmi potężnie, usłyszałem nawet rzeczy, o których nagraniu zupełnie już zapomniałem" - komentuje Ringo Starr. "Ten album jest przepełniony miłością i dlatego nazywa się »Love« dodaje Yoko Ono.

Edycja specjalna "Love« zawiera oprócz standardowej płyty CD audio dodatkowy dysk będący hybrydą DVD Audio i Video. Dźwięk został nagrany w formacie 5.1 surround. Część DVD Video zawiera 5.1 surround w DTS i Dolby Digital oraz format PCM stereo, z obrazem zakodowanym w systemie NTSC. Dysk DVD jest przeznaczony do odtwarzania w sprzęcie DVD, ale nie zawiera dodatkowych elementów wizualnych.

Tracklista "Love" CD i DVD:

1. Because
2. Get Back
3. Glass Onion
4. Eleanor Rigby
Julia (Transition)
5. I Am The Walrus
6. I Want To Hold Your Hand
7. Drive My Car/The Word/What You’re Doing
8. Gnik Nus
9. Something
Blue Jay Way (Transition)
10. Being For The Benefit of Mr. Kite!/I Want You (She's So Heavy)/Helter Skelter
11. Help!
12. Blackbird/Yesterday
13. Strawberry Fields Forever
14. Within You Without You/Tomorrow Never Knows
15. Lucy In The Sky With Diamonds
16. Octopus’s Garden
17. Lady Madonna
18. Here Comes The Sun
The Inner Light (Transition)
19. Come Together/Dear Prudence
Cry Baby Cry (Transition)
20. Revolution
21. Back In The U.S.S.R.
22. While My Guitar Gently Weeps
23. A Day In The Life
24. Hey Jude
25. Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band (Reprise)
26. All You Need Is Love
Podforum: Ogólnie o muzyce Data: 2008-05-14, 11:56
Postów: 9001
Wyświetlono: 187012
Yoko Ono with Blow Up - Everyman everywoman
Podforum: FISH - Muzycy Data: Sro Lut 21, 2007 7:19 pm
Postów: 59
Wyświetlono: 5323
Wilsona można usłyszeć na nowej płycie Yoko Ono Bez jaj!!!!
Podforum: Muzyka Data: Sro Lut 14, 2007 8:16 am
Postów: 10
Wyświetlono: 1598
słyszeliście? ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tymi aranżacjami i głosem yoko
Podforum: Utwory, płyty, koncerty - recenzje. Data: Wto Paź 21, 2008 12:59 pm
Postów: 11
Wyświetlono: 1257
Wzięłam się za odgrzewanie starych tematów, ale ostatnio trafiam na artykuliki w sieci. Tym razem recenzja Bartka Chacińskiego z Przekroju.
Płytka otrzymała pięć gwiazdek, co wg skali ocen oznacza mistrzostwo.

Jak Ono manipuluje

Bartek Chaciński

Yoko Ono widziana oczami młodych zdolnych to wciąż ważna i gorąca postać świata muzyki.
+++++ Yoko Ono „Yes, I’m a Witch”, EMI

Japońska gwiazda rynku sztuki i muzyki odkrywa uroki artystycznej emerytury, od kilku lat skupiając się bardziej na zbieraniu nagród za całokształt działań niż na nowych projektach. Lecz fascynująco różnorodny album „Yes, I’m a Witch” („Tak, jestem wiedźmą” – od tytułu jednego z jej starszych nagrań) świetnie przypomni wszystkim jej znaczenie i to, jakim szacunkiem cieszy się wśród śmietanki najciekawszych wykonawców młodego pokolenia.

Owa śmietanka dostała tu do dyspozycji szafy taśm studyjnych z nagraniami Yoko Ono – od najwcześniejszych, najbardziej wymyślnych, realizowanych wspólnie z Johnem Lennonem jeszcze w czasach The Beatles, po te ostatnie, oszczędne, skupione na emocjach i podsumowaniach życiowych. Mogli wziąć, co chcieli – cały utwór albo tylko jakiś jego strzępek – a potem przerobić wybraną kompozycję z dorobku Japonki w dowolny sposób. Nie chodziło o remiks, tylko o nowy utwór powstały z inspiracji starym. Zwykle brali więc po prostu partię wokalną Yoko, przenosząc ją w świat własnej stylistyki. Tak było w wypadku Porcupine Tree i ich odrealnionej wersji „Death Of Samantha”, podobnie z Cat Power („Revelations”) i Apples In Stereo („No One Can See Me Like You Do”), których nagrania dowodzą, jak wielką siłę emocjonalną miały piosenki Ono skupione zwykle na bardzo osobistych doświadczeniach, związku z Lennonem czy koszmarze rozstania z uprowadzoną przez poprzedniego męża córką Kyoko.

Peaches i Le Tigre jako czołowe drapieżne dziewczyny dzisiejszego muzycznego świata wydestylowały z kolei z Yoko też obecny u niej feministyczny jad. Amerykanie z The Flaming Lips z eksperymentalnego „Cambridge 1969” zrobili natomiast równie nonszalancki eksperyment, sklejając monosylaby i jęki Ono w linię melodyczną. Antony (tu bez The Johnsons) nie powstrzymał się przed dograniem własnych chórków towarzyszących partii wokalnej Ono we wspaniałym „Toy Boy”, a Polyphonic Spree – równie błyskotliwie – przenieśli utwór „You And I” w estetykę beatlesowskich fanfar.

Całe „Yes, I’m a Witch” to rodzaj hołdu zaplanowanego precyzyjnie przez osobę ten hołd odbierającą. Bo przecież Ono sama wybrała wykonawców, którym zleciła reinterpretacje własnych klasyków, i sama wyznaczyła zasady gry. Gdy w czasach Beatlesów mówiło się o niej, że jest wielką manipulatorką, zwykle było to podszyte niechęcią – chodziło o sterowanie Lennonem i jej wpływ na rozbicie legendarnej grupy. Trzeba było lat, by większość fanów The Beatles przekonać, że to nie było tylko działanie niszczycielskie. To Ono była dla Lennona łącznikiem ze światem wielkiej XX-wiecznej awangardy i bez niej znaczenie jego osoby nie wykroczyłoby tak mocno z pola czysto muzycznego na społeczne. Tamten pogląd znika. Ale manipulacja rozumiana jako pewna przebiegłość w kreowaniu projektów artystycznych – tak, to właśnie słychać na „Yes, I’m a Witch”.
Podforum: Ogólnie o muzyce Data: 2008-08-19, 17:33
Postów: 9001
Wyświetlono: 187012
już jutro !

Yoko Ono with Blow Up - Everyman Everywoman
Podforum: Ogólnie o muzyce Data: 2008-08-19, 09:47
Postów: 9001
Wyświetlono: 187012
dzień dobry

Yoko Ono with The Polyphonic Spree - You And I
Podforum: Hyde Park Data: 2008-06-10, 20:27
Postów: 2073
Wyświetlono: 51724
Ostatnio przeważnie: Portishead - "Third", Yoko Ono - "Yes, I'm A Witch" i Riverside - "Rapid Eye Movement" - polecam wszystki trzy
Podforum: HydePark Data: 2006-07-03, 17:01
Postów: 9
Wyświetlono: 6529
Ostatnio oglądałem jeden z programów na TVN na temat manipulacji ludzi. Wyświetlony został film w którym co sekunde wstawiony był obrazek (z czarnym kotem na białym tle), stanowił on zaledwie klatke (czyli był nie widoczny dla ludzkiego oka), ale pojawial sie regularnie prze ok 5 minut. Po obejrzeniu filmu trzeba było wybrac z pośród 4 obrazków ten który wydawał sie nam najbardziej znany. Wybrałem kota (którego naturalnie nie widziałem podczas projekcji filmu), o dziwo to własnie on jak sie później okazało był wmontowany w film.

Niby wiekszosc ludzi nie wierzy w przekazy pod progowe ale zastanawiające jest to ze polskie prawo zabrania ich stosowania

"4 lata temu - kampania prezydencka w USA - obóz Ala Gore'a udowodnił, że ekipa Busha puszczała reklamówkę, w której podczas pokazywania zdjęcia Gore'a i Clintona między klatkami umieszczono napis "szczury"."

Przekaz podprogowy nie wystepuje tylko na ekranie ale tez w muzyce

"Chodzi tu o odwrócenie piosenek.
1. Queen
-Początek piosenki "One Vision" z płyty "A Kind Of Magic". Odwracając niezrozumiałe dźwięki słyszymy: "My sweet satan, I've seen sabbath..."
-Część refrenu znanej piosenki "We Are The Champions" od tyłu: "Nightmares Still Loving You"
-Apogeum tej sztuki jest piosenka "Another One Bites The Dust". Właściwie od tyłu jest to odrębnny utwór . Jego przekaz zawiera się w słowach: "Start To Sell Marihuana!" "Start To Smoke Marihuana!"
2. Led Zeppelin
O tym, że po odwróceniu "Stairway to heaven" wychodzi... dość ciekawy tekst , wiedzą chyba wszyscy.
3. The Beatles
Końcówka piosenki "I'm so tired", takie dziwne dźwięki, to od tyłu: "Paul is a dead man. Miss him, miss him, miss him."
Bodajże w "Revolution 9", na samym początku jest tekst "Number nine". Od tyłu daje to: "Turn me on, dead man".
4. Pokemon
Jest taka piosenka. "Pokemon Rap" chyba się nazywa. Niektórzy słyszą od tyłu "I love satan.." ale ja akurat niezbyt.
5. Yoko Ono
Piosenka "Kiss, kiss, kiss". Część ludzi w momencie po odwróceniu słyszy: "I shot John Lennon".
6. Eminem
Piosenka "My name is..". Długi kawałek, coś w stylu: "Hi! My name is (what?) My name is (who?) My name is... (skrzecze) Slim Shaddy." itd. Od tyłu daje to: "It's Slim, It's Eminem, it's Eminem, it's Eminem..."
7. John Lennon
Piosenka "Imagine". Tekst: "Imagine all the people" od tyłu puszczony daje: "The people war beside me".
8. Pink Floyd
"Empty Spaces". To mi się bardzo podoba . Solówka gitarowa, z ledwo słyszalnymi szeptami, odwrócona daje nam: "Congratulations. You have just discovered secret message. Please send your answer to old pink, care of the funny farm, Charlesfort".
A na koniec zostawiłem sobie hicior
9. Britney Spears
Jej debiutancka piosenka "Hit me baby one more time" . I tak się do niej czepiali, a tutaj patrzcie państwo... Moment, w którym Shitney śpiewa: "With you I lose my mind give me a si." odwrócony daje nam... "Sleep with me, I'm not too young." "

żeby nie być zupełnie gołosłownym przygotowałem piosenke Britney, Eminema oraz Johna Lennona na dole do ściągnięcia
Podforum: OFF TOPIC - JAZDA BEZ TRZYMANKI Data: Wto Mar 20, 2007 1:45 am
Postów: 13480
Wyświetlono: 144169
Yoko Ono - Sisters, o sisters
Podforum: Pogaduszki Data: 2009-03-12, 11:57
Postów: 427
Wyświetlono: 4687
Onufry - Yoko Ono
Podforum: Alternatywa Data: 2008-08-04, 18:55
Wyświetlono: 277
Cytat:
http://rapidshare.com/files/25165405/T30245.part1.RAR.html
http://rapidshare.com/files/25166197/T30245.part2.RAR.html

Podforum: Inne tematy Data: 2008-12-08, 21:39
Postów: 118
Wyświetlono: 1339
A ja zaznaczyłem lata 60-te. Tylko, że nie chodzi mi tu o Beatlesów, czy Beach Boysów.

...La Monte Young, Terry Riley, John Cage, Yoko Ono itp. - Fluxus wymiata
Podforum: OFF TOPIC - JAZDA BEZ TRZYMANKI Data: Czw Sty 29, 2009 7:59 pm
Postów: 13480
Wyświetlono: 144169
Yoko Ono "Kiss Kiss Kiss"

edit;
a teraz zmiana klimatu:
alternatywna wersja piosenki pana Michaela Jacksona "Billie Jean" Oxy.Gen
Podforum: Sprawy techniczne Data: Sro Mar 07, 2007 6:03 pm
Postów: 1410
Wyświetlono: 61103
Toboćku, też tak myślałem ale to nie jest Yoko Ono tylko Yono Oko, a to do Twojego opisu nie pasuje. No chyba, że leci to tak: Ya Ochoczo Nocą Obracam Opisy Kurde Odjazdowo
Podforum: Muzyka, Literatura i Film Data: 2008-02-18, 13:51
Postów: 5
Wyświetlono: 214
ta, bardzo inteligentne, się pokazałeś...
znając hydraulika to pojedzie ze względu na beatlesów, a nie osobistą twórczość yoko ono
Podforum: Prawdziwa Lista Przebojów PTZ Data: 2008-02-16, 00:11
Postów: 58
Wyświetlono: 2482
Czas skończyc moje podsumowanie.

5 DEATH OF SAMANTHA - Yoko Ono & Porcupine Tree 439 21 1 1
Według podsumowania lata właśnie ten utwór zajął pierwsze miejsce. Nie bardzo letni kawałek, ale za to cudny. Nie spodziewałem sie że Yoko Ono pojawi sie u mnie na liście i to jeszcze z takimi sukcesami. Ale jak wsparli ją członkowie Porcupine Tree to musiało być coś. Długo, długo w samym czubie listy, chociaż na szczycie tylko raz.

4 STEROWANY JEST TEN ŚWIAT - Kobranocka 443 27 3
A to już w ogóle ewenement. Przez jeden tydzień na 3 miejscu i to po koncercie na Woodstocku, a tak to miejsca dalekie, w granicach drugiej dziesiątki. Za to przez 27 tygodni cieszył moje uszy ten znakomity utwór. Tekst rewelacyjny, melodia nie gorsza, zdecydowanie szybko wpada w ucho, ale łatwo nie odpuszcza

3 TAK CHCĘ CIĘ PRZESTAĆ KOCHAĆ - Kobranocka 623 30 1 4
Wielka tróka! I to zdecydowanie wielka, bo odległość między 4 miejscem, a trzecim to prawie 200 pkt różnicy!
Ponownie Kobranocka, ale to już niesamowity mój przebój. Ta nowa wersja po prostu mnie zniewoliła. Zakochałem się w tym utworze, tekst piękny. Na pewno jest to największy przebój tego zespołu, a cała płyta "Sterowany jest ten świat" genialna, jedna z najlepszych polskich jakie sie pojawiły w XXI wieku. Ech, miodzio

2 WISH YOU WERE HERE - Blackmore's Night 656 29 1 6
Numer 2 to również przeróbka. Oryginałem była piosenka zespołu Rednex. Tutaj niby za dużo nie zmieniono, ale zrobiono to tak pięknie, że świetny utwór stał się dwa razy lepszy. Gitara Blackmora doprowadza do dreszczy, a piękny głos żony jeszcze bardziej dodaje uroku temu kawałkowi.
"Wishe You were Here" Rednex to był jeden z pierwszych moich przebojów w życiu. Był rok 1995 tuż przed powstaniem mojej listy, ale coś tam tworzyłem, a ten utwór był jednym z największych przebojów. 12 lat później powrócił w jeszcze lepszej wersji i odniósł niesamowity sukces.

1 LIVING IN THE MOONLIGHT - Collage 738 32 1 6
I oto numer 1! Nietypowy to prawda! Utwór z 1994 roku. Znałem go tyle lat, zawsze mi się podobał, ale w pewnym momencie stwierdziałem, że tak piękna piosenka powinna trafić na moja listę. Zwykle tego typu piosenki szybko spadają, a tu stało sie inaczej. "Living In The Moonlight" przez 32 tygodnie był w top 30 i aż 6 razy na pierwszym, co spowodowało, że drugie miejsce wyprzedził o ponad 100 pkt! Coś niesamowitego. Ten utwór ma taką siłe, że za każdym razem jak go słucham to się "rozpływam". Głos Amiriama i gitara to klasa światowa. Nie ma mowy, ten utwór za jakiś czas w moim topie wszech czasów, spełnia wszystkie kryteria, a w tym najważniejszy- nigdy się nie nudzi i ma w sobie to "coś".
A tutaj w końcu ktoś zamieścił nagranie na You Tube wraz z teledyskiem.
Znowu sobie obejrzę
http://www.youtube.com/watch?v=9YjH9WnwsB4

PS. Pisałem o tym, ze rok był (dla mnie) kiepski i moja lista to potwierdza. Pierwsze 4 miejsca to utwory nie z roku 2007, dopiero Yoko Ono na piątym, to jest najwyższe miejsce nowej piosenki. Nigdy jeszcze czegoś takiego na mojej liscie nie było. Takie specjalne piosenki zwykle były gdzieś nisko, a tym razem nowości zawiodły i często sięgałem po starsze nagrania. Ech...
Podforum: Gary - Lista przebojów Data: 2008-01-02, 19:44
Postów: 79
Wyświetlono: 1852
W ubiegłym roku na mojej liście zagościły 183 piosenki. Moje podsumowanie roku rozpoczynam od prezentacji piosenek z miejsc 101 - 183.

Miejsca 101 - 183

miejsce, tytuł i wykonawca, punkty, tygodnie, najwyższa pozycja.

182 FAMOUS LAST WORDS - My Chemical Romance 1 1 30
182 LONG ROAD OUT TO EDEN - Eagles 1 1 30
181 WINDOW IN THE SKIES - U2 2 2 30
176 REVELATIONS - Audioslave 2 1 29
176 DEATH OF SAMANTHA - Yoko Ono & Porcupine Tree 2 1 29
176 CZEKAJĄC NA TRZĘSIENIE ZIEMI - Pidżama Porno 2 1 29
176 JA TU CZEKAM - Mr. Z'oob 2 1 29
176 KARATETYKA - Nosowska 2 1 29
175 GIRLS IN THEIR SUMMER CLOTHES - Bruce Springsteen 3 1 28
174 BOUNCING OFF CLOUDS - Tori Amos 5 3 28
173 KRAKÓW - Myslovitz & Leszek Możdżer 5 2 27
171 ELEONOR RIGBY / JULIA - The Beatles 7 2 26
171 ALL ALONG THE WATCHTOWER - The Fratellis 7 2 26
170 ŚCIERWO - T.Love 7 1 24
169 SUBURBAN KNIGHT - Hard-Fi 8 3 27
168 WISH YOU WERE HERE - Blackmore's Night 8 2 25
167 ELEANOR PUT YOUR BOOTS ON - Franz Ferdinand 9 2 26
166 DASHBOARD - Modest Mouse 10 3 26
165 BORN INTO THIS - The Cult 11 3 25
164 W DRODZE - Artur Rojek 11 2 24
163 V ROZBIÓR POLSKI - Buldog 11 2 23
162 THE ANGRY MOB - Kaiser Chiefs 13 5 26
161 NO MORE CLOUDY DAYS - The Eagles 13 1 18
160 THE PRICE WE PAY - Clawfinger 14 4 26
159 ST.AUGUSTINE - Band of Horses 14 4 26
158 SNOW (HEY OH) - Red Hot Chili Peppers 15 4 25
157 BACK TO THE RIVER - Riverside 15 4 24
156 PIECE BY PIECE - Katie Melua 15 3 23
155 FIRST TIME - Lifehouse 16 3 24
154 WHO'S GOT A MATCH? - Biffy Clyro 18 5 25
153 CHELSEA DAGGER - The Fratellis 18 2 22
152 SMELLS LIKE TEEN SPIRIT - Patti Smith 19 4 23
151 WELCOME TO THE MACHINE - Queensryche 20 3 23

150 GOODBYE MY LOVER - James Blunt 20 2 19
149 CHARMER - Kings of Leon 21 8 26
148 CONQUEST - The White Stripes 22 3 18
147 OUR SOLEMN HOUR - Within Temptation 23 3 21
146 THAT'S THE WAY (MY LOVE IS) - The Smashing Pumpkins 24 4 22
145 (YOU WANT TO) MAKE A MEMORY - Bon Jovi 24 3 20
144 UCZUCIA - Kombajn do zbierania kur po wioskach 25 4 21
143 SŁOŃ - Lech Janerka 27 3 19
142 OSTROŻNIE! - Maleo Reggae Rockers 27 2 17
141 ALL GOOD THINGS - Nelly Furtado 27 2 15
140 HARD SUN - Eddie Vedder 29 5 23
139 LITTLE CREAM SODA - The White Stripes 29 5 21
138 WHAT I'VE DONE - Linkin Park 31 8 25
137 LIVING IS A PROBLEM BECAUSE EVERYTHING DIES - Biffy Clyro 32 5 21
136 AN ENGLISH GENTLEMAN - James Dean Bradfield 32 4 20
134 CHRISTMAS GHOST - Manic Street Preachers 32 4 17
134 CENTER OF THE UNIVERSE - Eagles 32 4 17
133 LAZARUS - Placebo 33 5 22
132 MAKE YOU FEEL BETTER - Red Hot Chili Peppers 33 4 19
131 McFEARLESS - Kings of Leon 35 6 21
130 I STILL REMEMBER - Bloc Party 35 4 20
129 KEEP YOUR HANDS OFF MY GIRL - Good Charlotte 35 4 18
128 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland 35 4 17
127 HEY THERE DELLILAH - Plain White T's 37 6 23
126 SHOOT THE RUNNER - Kasabian 37 5 20
125 CHASING CARS - Snow Patrol 39 3 14
124 LILAC WINE - Jeff Buckley 39 2 7
123 MAMA - My Chemical Romance 40 5 20
122 FROM YESTERDAY - 30 Seconds to Mars 40 5 19
121 ELEPHANT GUN - Beirut 41 5 19
120 MARIA I JÓZEF - Muzyka Końca Lata 44 7 19
119 START WEARING PURPLE - Gogol Bordello 45 5 18
118 [SIC!] - Hey 45 4 16
117 BROKEN BOY SOLDIER - The Raconteurs 49 4 12
116 TALK (ALTERNATIVE VERSION) - Coldplay 51 9 21
115 GOLDEN SKANS - Klaxons 53 5 15
114 WHAT A WONDERFUL WORLD - Katie Melua & Eva Cassidy 53 3 5
113 THE FIRST PINK YELL - California Stories Uncovered 54 6 15
112 LADY MADONNA - The Beatles 54 4 12
111 IT MEANS NOTHING - Stereophonics 55 7 20
110 LEAVE THE BOURBON ON THE SHELF - The Killers 55 5 19
109 INTERVENTION - Arcade Fire 56 6 17
108 NOCNOAUTOBUSOWA - Orkiestra na Zdrowie i Jacek Kleyff 58 6 15
107 9 CRIMES - Damien Rice feat. Lisa Hannigan 58 5 11
106 THIS IS THE SONG - The Magic Numbers 59 7 15
105 WIRED - New Model Army 62 6 16
104 WELCOME TO THE BLACK PARADE - My Chemical Romance 65 5 7
103 HEY GIRL - Renton 67 8 17
102 MIASTO DOZNAŃ - Muchy 68 8 15
101 EMPTY ROOMS - Gary Moore 68 5 13
Podforum: OFF TOPIC - JAZDA BEZ TRZYMANKI Data: Nie Lut 08, 2009 10:00 pm
Postów: 13480
Wyświetlono: 144169
Yoko Ono "Death of Samantha"
Podforum: Ogólnie o muzyce Data: 2007-05-14, 14:43
Postów: 25000
Wyświetlono: 1605523
Yoko Ono ft. Porcupine Tree - Death of Samantha
Podforum: Sprawy techniczne Data: Sro Mar 07, 2007 5:55 pm
Postów: 1410
Wyświetlono: 61103
to skrót od -Ya Ochoczo Kurde Obracam Opisy Nocą Odjazdowo-normalnie Yoko Ono
Podforum: Archiwum Data: Pt, 05.08.2005 03:07
Postów: 4852
Wyświetlono: 291799
Osob na stronie: 1, to chyba chodzi o mnie, co? A moze mnie/na mnie juz nikt nie liczy?
Nie wiem. Wstalam, poklonilam sie sloncu, te sprawy. Zagladam do HP, a tam zycie kreci sie i plecie. Musze sie tylko poskarzyc, ze ta roznica czasu jest bardzo niesprawiedliwa. Jak u mnie dzien, to osob na stronie: 1. Jak u Was wieczor ---> to sciana spi od sciany. Ale co ja tak narzekam? To dopiero poczatek dnia. Trzeba oszczedzac sily i nie strzepic jezora.

Rikki - Ty sie cos za bardzo tlumaczysz. Nie trzeba. Cierpisz na FSP (Forumowy Syndrom Pourazowy). Wiesz jaka jest terapia? Uwierzyc troszeczke w dobre intencje. I sie nie dasaj.
Pozdrawiam, jak zawsze, z PH+. A Witkacy zawsze mniam. Zdecydowanie TAK.

Odezwa do Forum - Uwaga, uwaga ---> potwierdzam, zeby sie nikt nie czepial ---> Rikki nie ma 40 lat. Nie ma takze, niestety, 20-stu. Rachunek jest prosty.

MC - dzieki za pix (juz biegne i tlumacze: zdjecie znaczy sie, czyli picture). Trafiony zatopiony! To moj typ! Gregory Peck & Joseph Cotten w "Duel in the sun", zgadza sie? Bede twarda jak GP. Moze byc? A potem, jak juz to wszystko sie skonczy, no wiesz z tym "moim" teksanczykiem, to pojedziemy sobie na Rzymskie Wakcjie. Tzn Gregory i ja. Uwaga: zeby nam sie nikt nie wtrynial z zadnym dżipem. A jesli chodzi o Bronke - to nowicjusz nie jestem.

Duska - ukladaj, ukladaj. Moze wpadniesz do mnie, do kredensu i poukladasz to i owo?

MaSza - oczywiscie, ze mowia mi wszystko takie emalie ---> ale u Ciebie sa od szefa, a u mnie sa od kolegi "rownoleglego", a nie "odgornego", rozumiesz?! Z szefem moge sie nie zgadzac, ale jego zdanie musze szanowac. Na rownoleglych teksanczykow spluwa(m) przez lewe ramie.
Tak myslalam, ze KTOS podkresli wezykiem te MISS. Cichosza! Zaraz sie zleci tlum adoratorow. Hi,hi.
Rozporzadzenie Ministra ÂŚ. bardzo mi sie podoba. Wale jak w dym.
Nie wiem co to sa "metody nauczycia", tak sie tylko czepiam.
Za namiary (czyt. dane osobowe) Marcinka K. dziekuje, zaraz sobie oblicze roznice czasowe.
Jakie piwo w szkole? Chyba "po szkole", co?
Jesli chodzi o elementarz - to wszystko jasne!
A o KangurA to pytaj Kangurzycę. Ona wie najlepiej. Ja tylko czytam ze ZROZUMIENIEM.
Za Syrenke dzieki. Hi, hi.

Teremi - tak, tak ---> Madze dziekujemy za Martyne J. Zdecydowanie TAK.
Emalia dotarla. Reszta bedzie prywatnie.
Zdjecia dzieci beda, beda. Musze tylko usunac stare zdjecia, bowiem pan Darek nie zna litosci i nie moge nic nowego wstawic. No wiesz - ten przyslowiowy balagan w Kredensie.
"Wróćze panno" to mozemy zaspiewac Kangurzycy. MarysiuB - wylaz juz spod tego bledzika.

Gocha - za sciane Navajo dziekujemy pieknie. We Wall. Weza znalazlam. Wszystko jasne.

Teremi - ubawilam sie tym "inteligencja z kraju wyjechala". Hi, hi. Nic wiecej nie napisze, bo juz mi sie kiedys oberwalo za tematy emigracyjne w dziale "Szczecin". FSP (patrz rozmowa z Rikkim). Bez urazy. Tak sobie zartuje (czy ja sie zawsze musze tlumaczyc z mojego PH+ ???).

Jagna - dziekuje za liste osobowosci. A Kaczor? Jest jeszcze w Trojce?

MC - mnie tez mdli. S T R A S Z N E.

Sonia - dziekujemy. Pomozecie? Pomozemy!

Grejs - Witoj, hej!
"Wiatr za szybami" to wiersz, ktory Teremi wkleila dla Ciebie. Czytaj ze zrozumieniem!
Dzialaj sobie z zaskoczenia. Tylko KOGO Ty chcesz zaskoczyc? Samą siebie?
Elvin Jones - jasna sprawa. Co to testujesz mnie, czy jak? A wiesz, ze jego zona to Japonka? Nie mylic z Yoko Ono. Zdecydowanie NIE!
Za tego "szczura" masz w zeba pod stolem! "zazdraszczasz mi"? Za nowomowe tez masz w zeba!!! Trzymaj sie Rady Jezyka Polskiego, mlodziez (np. dwudziestolatki) nas czyta!
Astora to ja moge tanczyc cala noc. Oczywiscie, ze JA prowadze. A roze w tym jednym chwiejnym zebie bedziesz trzymac?!
No widzisz, zemsta jest slodka. Lepiej ze mna nie zaczynac. Mowilam Ci juz ze sto razy, ze znam sie na ciemnej magii. To a propos tego ochroniarza, co to nie chcial mnie wpuscic.
Pozdrawiam Twojego M, krew z krwi, kosc z kosci.

Jagna - We Wall nie boimy sie zmian. Wrecz uwielbiamy! Za PRL-em zdecydowanie nie tesknimy. Ale za to za Trojka, stara, dobra i inteligentna, zdecydowanie TAK.

Erico - za GT dziekuje osobiscie. A za Ewe Lipska nawet podwojnie. Jak tam Twoja wedrowka? Do jakiego punktu podrozy dotarlas?

Pozdrawiam Cale HP. Lece walczyc z wiatrakami.
Podforum: Muzyka Data: Wto Mar 27, 2007 1:06 pm
Postów: 74
Wyświetlono: 6441
Cytat:
Mimo że mineły dopiero 3 miesiące ja już mam sporą listę ulubionych płyt:

1.Sly and the family stone - fresh
2. Charles Mingus - Blues & Roots
3. Red House Painters - II
4. Lush - Lovelife
5. Herbie Hancock - Crossing
6. Throwing Muses - s/t
7. Talking Heads - Fear of music
8. Beck - Mellow Gold
9. Sonic Youth - Murray street
10. Weather Report - Heavy weather

co za rok!!! a to przecież zaledwie początek...


bardzo mi sie ta lista podoba
bardzo obiecujący poczatek roku
u mnie szkicowo i na razie - zdecydowanie BRMC (no ok, wiem, tego jeszcze ni ma, hihihih)
i wyroznilbym mniej wiecej w tej kolejnosci: arcade fire, bloc party, yoko ono, of montreal, lcd soundsystem, gruff rhys, modest mouse, kristin hersh...
Podforum: Forum pozamuzyczne Data: Wto Mar 06, 2007 5:41 pm
Postów: 290
Wyświetlono: 9522
Coś tam się zepsuło, ale do następnej audycji pewnie naprawią.

The Black Angels - Bloodhounds on My Trail
Kristin Hersh - In Shock
Tanya Donelly - Just In Case You Quit Me
Califone - The Orchids
Benoît Pioulard - Together & Down
Yoko Ono - Walking On Thin Ice (with Spiritualized)
Spiritualized - Do It All Over Again
The Beatles - Good Day Sunshine
The Kinks - Victoria
Field Music - A House Is Not A Home
The Cooper Temple Clause - Blind Pilots
Mansun - I Can Only Disappoint U
Clap Your Hands Say Yeah - Satan Said Dance
Podforum: Clubbing Data: 08.10.2006 07:18
Postów: 95
Wyświetlono: 25482
Salvatore Adamo "Tombe de la naige"
Brenda Lee "I'm sorry"
Gene Pitney "Something's Gotten Hold Of My Heart"
Edith Piaf/Theo Sarapo "A quoi ca sert l'amour"
Magda Umer "Prośba o Wyspy Szczęśliwe"
Urszula Sipińska/Piotr Figiel "Jaka jesteś MArio"
Mira Kubasińska "Nie zapalaj światła"
Lennon/Yoko Ono "Doublle Fantasy" - cały album
Donna Summer "Cztery pory miłości" - też cała płyta
Jane Birkin/Serge Gainsbourg "Je t'aime, moi non plus"
Farida "Io te scrito t'amo"
Podforum: Muzyka Data: Czw Sie 30, 2007 6:03 pm
Postów: 1228
Wyświetlono: 97786
Knife, Cat Power, Stipe, Animal Collective in Visionaire
Also: Sonic Youth members, Antony, Yoko Ono, David Byrne, Sunn0))), Danger Mouse

"Sound" features contributions from David Byrne, the Knife, Animal Collective, Cat Power, Michael Stipe, Thurston Moore, Kim Gordon, Lee Ranaldo, Antony and the Johnsons, Andrew WK, Yoko Ono, Beastie Boy Adrock, Danger Mouse, U2, Courtney Love, Malcolm McLaren, Ryuichi Sakamoto, David Sylvian, Laurie Anderson, UNKLE, Sunn O))), Gang Gang Dance, Christian Marclay, Miss Kittin, Trevor Jackson, Nigo, Robert Wilson, DJ Spooky, Doug Aitken, Karl Lagerfeld, Alexander McQueen, and Helmut Lang, among many, many others from the worlds of art, fashion, and, of course, music.
(...)

http://www.pitchforkmedia.com/article/news/45209-knife-cat-power-stipe-animal-collective-in-ivisionairei
Podforum: Muzyka Data: Nie Gru 23, 2007 8:39 pm
Postów: 319
Wyświetlono: 23825
Hit:
Modest Mouse - We Were Dead Before The Ship Even Sank
Justice - cross
The Bernard Lakes - The Besnard Lakes Are The Dark Horse
Of Montreal - Hissing Fauna, Are You the Destroyer?
Yoko Ono - Yes, I'm A Witch
Spoon - Ga Ga Ga Ga Ga
M.I.A. - Kala
Ghostface Killah - The Big Doe Rehab
Ataraxia - Kremasta
Patty Griffin - Children Running Through
Kit:
Bjork - Volta
Patti smith -12
Ale wielu płyt jeszcze nie przesłuchałem:) no i były rzeczy, które nie były ani rewelacyjne, ani jakoś specjalnie złe, np. nowy manson
Podforum: Moja Lista Data: 2008-01-04, 12:58
Postów: 5
Wyświetlono: 427
Na szczęście w większości nie znam tych kawałków, dlatego nie będę aż tal się martwił, ze to akurat Ci najwwięksi pechowcy. Chociaż jest kilka moich wielkich przebojów.
INVASION - Eisley dopiero pojawił się na mojej liście i już w top 10.

DESCRATION SMILE - Red Hot Chili Peppers
DEATH OF SAMANTHA Yoko - Ono & Porcupine Tree
AN ENGLISH GENTELMAN - James Dean Bradfield
Jak mogłeś tych 3 kawałków nie wpóścić do podstawowego zestawienia.

WISH YOU WERE HERE - Blackmore's Night
1000 PEOPLE - Blackfield
Dwa moje wielkie przeboje u Ciebie w niechlubnym rankingu...
Podforum: Kultura Data: Sob 23:26, 02 Lut 2008
Postów: 36
Wyświetlono: 495
Tak, Bitelsy są fajne...
Ringo może mieszac nosem zupę...
Paul może robić "Huhu" na koncercie
George może podskakiwac na ławeczce w teledysku"Help" jakby pod min siędziała jakaś panienka.
Ale tylko John ma TO coś. To zło . Ten pazur . Te oczy . Te włosy.
To jest tym co potocznie nazywamy....

YOKO ONO.

Chociaż muszę powiedziec że z Yoko Ono to nie najlepsza wokalistka...
Już Pismaczek lepiej śpiewa.
A szczególnie " Jest już ciemno" nie znając słów i...czy w tej piosence jest mowa o czystych myślach?
Oj, Pismak, Pismak...z piosenką nie trafiłaś
Podforum: Muzyka Data: Czw 11:44, 16 Kwi 2009
Postów: 5
Wyświetlono: 48
Słyszałyście coś na ten temat.Ostatnio na religii coś katechetka nam zaczęła gadać,ale nie dużo bo wg niej to jest "niezdrowa ciekawość"
To co znalazłam w necie :
1.Queen- w piosence 'One Vision' -Puszczając od tyłu słychać 'My sweet satan,I've seen sabbath'
2.Yoko Ono w piosence 'kiss kiss kiss'-puszczając od tyłu w pewnym momencie słyszymy I shot John Lennon
3.Britney Spears-'one more time' -puszczamy od tyłu i słyszymy Sleep with me, I'm not too young .
Ostatnio słyszałam od kogoś że jest pewna strona że ładuje się muzyczke i puszcza się od tyłu.Ma ktoś linka?
I co wy myślicie czy słuchając piosenki, przekaz podprogowy może trafić do podświadomosci?
...Ja osobiście wysluchałam piosenki ściągniętej z neta od tyłu :'665'-Soundgarden - słychać dziwne dzwięki aż w końcu w momencie gdzie słychać 'Satan I love you baby'
Podforum: Numery Machiny Data: Pią Lut 02, 2007 3:29 pm
Postów: 22
Wyświetlono: 5238
ja nabyłam
numer całkiem ciekawy
znowu MASA reklam
całkiem muzycznie całkiem troche już było we wczesniejszych i jest to samo o niektórych
james brown bardzo mało
duzo o bezsensie z anią dombrowskom
motologje znikły
fajne jest o po-r-tterze
i całkiem o ono yoko ale mało mało mało
coś sie zaczyna i zaraz kończycie za ogólnikowo nikt sie nie wdziera w szczegóły
takie trochu lanie wody
ale kupiłam
ciekawe kiedy jakom płyte dodadzom
Podforum: Numery Machiny Data: Czw Lut 01, 2007 12:33 pm
Postów: 22
Wyświetlono: 5238
Już jest

A w nim:

Nie ma motologów - jeśli mój wzrok jeszcze jako tak działa, a sądze że tak to stwierdzam, że motologów nigdzie ani widu ani słychu

Natomiast jest:

- wywiad z Anią Dąbrowską
- James Brown
- John Porter
- Zespół Mazowsze
- rurka zwana fifką
- Artur Źmijewski - artystyczny radykał
- Eryk Lubos
- Yoko Ono
- Maja i Jacek Ostaszewscy
- coś tam o wyszukiwarkach

Poza tym, wydaje mi się, że Machina zrezygnowała już z motologów - bo przecież już powinny się nowe pojawić na forum. Zwykle tak się działo przed wyjściem nowego numeru a tu nic.
Podforum: Wild Honey Pie Data: Pon 21:08, 13 Paź 2008
Postów: 31
Wyświetlono: 255
Książek o Johnie jest cała masa... John Lennon wspomina, John Lennon i Yoko Ono, John Lennon sam o sobie, John Lennon legend, John Lennon we wspomnieniach, Niedokończona ballada... Od cholery i trochę, na co nie narzekam
Jak na razie posiadam dwie książki o samym Johnie- JL we wspomnieniach i JL wspomina.
Pierwsza ma w sobie tę zaletę, że można do niej powrócić kiedy tylko chcesz i zacząć czytać od środka, bowiem książka to zbiór wypowiedzi/wspomnień niektórych osób, które Johna znały mniej czy bardziej. Nie ma tam wypowiedzi Beatlesów i rodziny Johna, jedynie wstęp Yoko. W sumie też jest to oryginalne...
JL wspomina to, tak jak powiedziała Liczija, wywiad, który składał się z kilku tur. John w trakcie tego wywiadu miał chyba trudny okres, przełom... Niektóre wypowiedzi z tego, co pamiętam były dość pikantne. I jest to książka z pewnościa dla tych, którzy o życiu Johna co nie co już wiedzą.
Podforum: OCENARIUM Data: Nie, 18 Luty 2007 21:26:51
Postów: 92
Wyświetlono: 7716
1980? Coś Ty tam znalazł? - pytał mnie Crazy w zeszłym tygodniu.
Odpowiadam.
To:

1. Joy Division - Closer
2. Bauhaus - In the flat field
3. The Cure - Seventeen seconds
4. Przemysław Gintrowski, Jacek Kaczmarski, Zbigniew Łapiński - Raj
5. Iron Maiden
6. John Lennon & Yoko Ono - Double fantasy
7. Peter Gabriel (tzw. "III")
8. U2 - Boy
9. AC/DC - Back in black
10. Porter Band - Helicopters

(Marecki - znów 7 )
Po zamieszaniu z Maanamem są dwie wiadomości - dobra i zła.
Dobra jest taka że Porter Band mi się zmieścił. Chociaż tego jednego symbolicznego punciku są na pewno warci.
Zła jest taka że w tym momencie w 1981 z dziesiątki wylatuje u mnie, zdradzę, "Moving pictures".
Podforum: Radiowa Kafejka / Songi Bluesy i Ballady - Radio Kraków Data: Styczeń 13, 2008, 4:50 pm
Postów: 2534
Wyświetlono: 190662
Cytat:
Mayall często na koncertach występuje ze swoją ładną rudowłosą żoną.
Razem sobie wokalizują.
I w tym duecie wszystko mi harmonizuje.
W przeciwieństwie do Yoko Ono, która nie powinna wydawać z siebie głosu.
Przynajmniej na scenie.A ten ostatni utwór Yoko Ono śpiewany z Percupine Tree też Ci się
nie podobał

Bo dla mnie to był jedyny strawny jej produkcji

Zresztą z racji wieku [ona ma 72 lata] należy jej wybaczyć
Podforum: OCENARIUM Data: Sro, 21 Luty 2007 13:10:23
Postów: 92
Wyświetlono: 7716
Cytat:
"Waterfall"

Cytat:
lepszy niż cokolwiek na "Double Fantasy"Gero, na serio - PANUJ SIĘ!!!

Waterfall * * * - (nuda i wkurzające brzmienie)

---

(Just Like) Starting Over * * * 3/4
I`m Losing You * * * * 3/4 (wersja z antologii * * * * * * )
Beautiful Boy * * * * * (idealne)
Watching the Wheels * * * * 1/4
Woman * * * * 1/2

Yoko Ono - zero gwiazdek, żygi.

Pippin, nie marnuj kasy na te Paulowe badziewie .
Podforum: Stymulacje Symulacje Data: Sro Wrz 28, 2005 11:50 pm
Postów: 21
Wyświetlono: 7293
Linkografię rozpoczynamy tym adresem:

http://www.ubu.com

MP3, pdf-y, filmy. Ta strona to ciekawy zbiór, zawiera min. materiały takich ludzi jak: Robert Ashley, Samuel Beckett, Joseph Beuys, James Broughton, Luis Buñuel, John Cage, Henri Chopin, Rene Clair, Guy Debord, Marcel Duchamp, Ed Emshwiller, Henry Hills, Joris Ivens, Raashan Roland Kirk, Dimitri Kirsanov, Geoge Landow, Fernand Leger, Laszlo Moholy-Nagy, Robert Morris, Otto Muehl, John Lennon and Yoko Ono, Artavaz Pelechain, Robert Rauschenberg, Man Ray, Walter Ruttman, Carolee Schneeman, Richard Serra and Carlotta Schoolman, Situationist International, Jack Smith, Kiki Smith, Robert Smithson, Ladislaw Starewicz, Ralph Steiner, Franciszka and Stefan Themerson, Edgard Varêse and Le Corbusier, Dziga Vertov, Rene Vienet, Zubi Zuva, i wielu innych...
Podforum: Pogaduszki nie o MJ Data: Nie, 11 Mar 2007, 14:05
Postów: 494
Wyświetlono: 22263
Cytat:
The Beatles... Beatlesi są bez wątpienia najważniejszym zespołem wszechczasów.

Paul McCartney

Cytat:
Yoko OnoJuż Cię lubię!

Też polecam The Beatles. I wszystko, co z Nimi związane.
Kilka tytułów utworów solowych wartych uwagi:
-My Love (Paul McCartney)
-Let 'Em In (Paul)
-Silly Love Songs (Paul)
-Mull Of Kintyre (Paul)
-How (John Lennon)
-God (John)
-How Do You Sleep (John)
-Stuck Inside a Cloud (George Harrison)
-Bangla Desh (George)
-Give Me Love (Give Me Peace On Earth) (George)
-All Those Years Ago (George)
-It Don't Come Easy (Ringo Starr)
-Oh My My (Ringo)

Na pewno gdzieś je znajdziecie. Jeśli chcecie bardziej zapoznać się z twórczością Beatlesów (również solową), to polecam www.BeatlesRadio.com

Pozdrawiam.
Podforum: Radiowa Kafejka / Songi Bluesy i Ballady - Radio Kraków Data: Sierpień 25, 2007, 10:09 am
Postów: 7649
Wyświetlono: 876072
Pojąć nie mogę co ta Yoko Ono jeszcze tu robi. Jest tyle wspaniałych kompozycji, również na gitarę klasyczną. A Japonia kłania się i kłania, powraca jak bumerang.
Antoni zrób coś z tą Yoko

Proszę bardzo nasz Krzysztof Pełech - znakomity.
Tu z Tommym w utworze Angelina. Szkoda, że nagrane amatorską kamerą.
Pomyś Antoni. Warto promować Polaków
Ps. ta Jasna czapeczka, to oczywiście ja
http://pl.youtube.com/watch?v=K2SokuMlxoQ&mode=related&search=
Podforum: OCENARIUM Data: Czw, 23 Marzec 2006 12:39:15
Postów: 791
Wyświetlono: 60646
Cytat:
W dzisiejszy muzyczny czwartek przedstawimy brytyjski film dokumentalny z 2000 roku poświęcony niezwykłej parze artystów, jaką tworzyli John Lennon i Yoko Ono. Film przybliża ich akcje na rzecz pokoju. Jedną z nich był happening bed—in. Podczas swojej podróży poślubnej w pokoju hotelowym jednego z amsterdamskich hoteli, przez tydzień Lennon i Ono nie wychodzili z łóżka, urządzając konferencję prasową, podczas której wypowiadali się na temat możliwości doprowadzenia do ogólnoświatowego pokoju — „John i Yoko” (godz. 21.00).

Podforum: Pytania i Prośby Data: Marzec 12, 2008, 7:34 pm
Postów: 12
Wyświetlono: 2290
Cytat:
...a najważniejsze ,że nie fałszujeA jakby fałszowało to co?... Sir Mick Jagger fałszuje całe życie i miliony szalejąc, czekają na ten fałsz...
...ktos tam wspomniał Dylana Boba - ten to dopiero moduluje jak wyjec pospolity, a jaki uznany, slawny i lubiany przez miliony...
(...)

A Yoko Ono jak fałszuje, a jaka sławna ...............

hehehehe... sorry! To był żart chyba niesmaczny ....................
Podforum: pozostałe grupy Data: Nie Gru 07, 2008 22:39 pm
Postów: 115
Wyświetlono: 4315
hmm...Burnsa kojarzę...no tak ..jak dla mnie kilka lat temu odświeżyli go trochę PET SHOP BOYS...zagrali,wyprodukowali i wydali piosenkę
JACK@ JILL PARTY...kapitalny kawałek electro, ze sznytem PSB ale mało kto to zna..mam kilka mixów...głos bardzo fajny( czyli fonia na tak,z wizją niestety gorzej ) zresztą w tej piosence Burns wspierany jest głosem Neila Tennanta
na youtube można zobaczyć choćby występ z wersją oryginalną, podaję link (oczywiście jest trochę przeróbek)
http://www.youtube.com/watch?v=VEjbNViS1Iw
to nie oddaje jednak jakości i klimatu wersji studyjnej, ktora należy dla mnie ..NIE ZAWAHAM SIĘ TEGO NAPISAĆ ...najciekawszych w dorobku PSB ! oczywiście za to electro, choć nie jest TO jakiś wyskok jednorazowy PSB.. patrz walking on thin ice z yoko ono czy remixy rammstein main teil...a to już wiedzą raczej tylko zainteresowni
Podforum: What You Got Data: 13:56; Wtorek 21 Kwi, 2009.
Postów: 22
Wyświetlono: 751
Earl Slick (ur. w Nowym Jorku, 01. 10. 1952r. jako Frank Madeloni) - gitarzysta amerykański, zasłynął grą na płytach Davida Bowie i ...Johna Lennona.
Razem z Lennonem grał na płycie Davida Bowie "Young Americans".
John tak bardzo cenił sobie umiejętności Earla Slicka, że zaprosił go do współpracy przy nagrywaniu "Double Fantasy" oraz "Milk And Honey" pięć lat później.
Po śmierci Johna, nadal współpracował przez kolejne lata z yOkO oNo.
Earl był tak 'zakręcony' i cały w sobie 'zapomniany' życiem rock'n'rollowca że w ogóle nie pamiętał swojej gry z Lennonem na płycie Davida Bowie'ego

"Dla Pawła - najlepsze życzenia - Earl Slick '09"
http://i65.photobucket.com/albums/h238/PawelMcStock/EarlSlickautograph.gif
Podforum: Koncerty Data: Lipiec 18, 2008, 2:47 pm
Postów: 1
Wyświetlono: 311
Cytat:
The Astoria 2, sits in the underbelly of The Astoria. With a capacity of 1000, it has a reputation for playing host to some of the freshest and most exciting bands.

With its fair share of prestigious shows, the Astoria 2 holds claim to a similarly stellar rock’n’roll heritage as its older brother, with artists such as Iggy Pop, Yoko Ono, Primal Scream, Moby and Metallica, forming part of its history.

165 Charing Cross Road, London, WC2 0ENAstoria 2 mieści sie około tysiąca ludzi, tylko jest pod innym adresem, niż ten który widnieje na stronie zespołu.

http://www.festivalrepublic.com/gigs/ tu można zamówić bilety (również na Kult).
Podforum: pozostałe grupy Data: Pon Gru 08, 2008 0:33 am
Postów: 115
Wyświetlono: 4315
Data urodzin na bank poprawna - 5 sierpnia 1959, tak jak pisałas patgore. Miałam nadzieję, że nigdy nie wkleisz tego zdjęcia z dziwnym obiektem na podłodze... ''Jack & Jill Party'' to genialny kawałek do tańca lub na głupawkę, a Yoko Ono ''Walking on Thin Ice'' to mój hymn - po prostu cudo!!! Kocham PSB

Jesli ktoś lubi drag queen to polecam Divine:
http://pl.youtube.com/watch?v=IiIJOB0GLW4
http://pl.youtube.com/watch?v=aTuAv8f9KPs&feature=related

oraz Jackie Beat:
http://pl.youtube.com/watch?v=wxq6IgkYA50
(pamiętacie Sir Mix a Lot? )
Podforum: Pogaduszki nie o MJ Data: Nie, 21 Sty 2007, 11:52
Postów: 278
Wyświetlono: 16901
Pierwszy pełnometrażowy noworoczny zakup to;

http://www.rollingstone.com/artists/yokoono/albums/album/201646/review/5945069/rising

Znienawidzona przez pół świata [b]Yoko Ono[/b] i [b]Rising[/b], sprzed 11 [!] lat.

Płyta jest dość przełomowa, jeżeli chodzi o lata 90-te dla Yoko; pierwsze w pełnej mierze dzieło pani Ono w tamtej dekadzie, wysoko cenione. A także stanowiące podstawę czy punkt wyjścia do takiej płyty, jak "Blueprint for a Sunrise" z 2001 r. "Rising" nie zaskakuje. Zachwyca.
Podforum: Pogaduszki nie o MJ Data: Sob, 24 Lut 2007, 18:32
Postów: 129
Wyświetlono: 7153
Ostatnio kategorycznie zrezygnowałem z kupowania płyt na rzecz nabycia kilku must-have nowości [lub nie]. I tak poszerzyłem nieco swoją beatlesowską biblioteczkę o dwie pozycje:

Ta, która mnie najbardziej cieszy to McCartney autorstwa Christophera Sandforda. Wydało Arrow Books.

Pozycja pokaźna, ponad 420 str. Wydanie w języku angielskim, niestety, ale tylko takie dostępne mamy na rynku. No i jak tu było się nie oprzeć? Jak?!
Książka wygląda bardzo zachęcająco, już wiem co stanie się moją kolejną nocną lekturą. I zdjęcia mamy, i druk sympatyczny, zapach kuszący...

John Lennon We Wspomnieniach [ze wstępem Yoko Ono

A tu o panu Johnie. Różne osoby showbusinessu wypowiadają się o Johnie. Mamy Jamesa Browna, Bono, Eltona Johna, Micka Jaggera czy Santanę, lecz mamy także szereg innych nic nie mówiących mi nazwisk. Ale lektura zapowiada się raczej ciekawie, bo to jednak źródło anegdot. I to potężniejsze niż np. "Niedokończona Ballada".

I jeszcze pewien ukłon w stronę zamiłowania...
Album Picassa.

Wybrałem ten album, bo zawierał kilka nieznanych mi reprodukcji, których... grzech nie znać. I wydanie takie przyjemne, cena bardzo przyzwoita ; słowem - powiększam znów swoją picassowską biblioteczkę.
Podforum: Pogaduszki nie o MJ Data: Pią, 05 Paź 2007, 15:38
Postów: 61
Wyświetlono: 1549
http://www.IMAGINEPEACE.com

"Join the biggest online peace demonstration.

Put banners on your websites.
Put IMAGINE PEACE on your work computer.
Put posters in your window.
Send postcards.
Put up flyers.
Put them on your noticeboard at work or at school.
You can even make T-Shirts.
You can do it.
Do it now.
Get them all from the download section at
http://www.IMAGINEPEACE.com/downloa...

Email us photos & tell us what you're doing.

If one billion people in the world think peace, we'll get peace.
You may think: "Well, how are we going to get one billion people in the world to think PEACE?"
Remember, each one of us has the power to change the world.
Power works in mysterious ways.
You don't have to do much.
Visualise the domino effect and just start thinking PEACE.
Thoughts are infectious.
Send it out.
The message will circulate faster than you think.
It's time for action.
The action is PEACE.
Spread the WORD.
Spread PEACE.
Remember: A dream we dream together is reality.
So stand up, speak out, and come together.
Imagine all the people living life in peace.

love,
Yoko Ono"
Podforum: King of Pop, Rock & Soul - dyskografia Data: Czw, 21 Sie 2008, 0:21
Postów: 224
Wyświetlono: 22085
Zróbmy to razem
by John Lennon

To znowu on, ze swoim starym fryzem [flat top - taki rodzaj fryzury jak w wojsku, bo chyba nie chodzi o lotniskowiec]
Porusza się powoli [czasownik "groove" nie ma polskiego odpowiednika...]
Ze swoim kalejdoskopowym okiem ["joo joo eyeball"]
Cholerny krętacz [co może tutaj oznaczać "roller"?]
Ma włosy po same kolana
Musi być wesołkiem, robi to, na co ma ochotę

Nie nosi wypucowanych pantofli
Ma wciśniętą w nogi futbolówkę
Do tego małpie palce
Strzela sobie niejedną Coca-Colę
Powtarza: "Znam ciebie, a ty mnie"
Jedno mogę ci powiedzieć, musisz być wolny

Zróbmy to razem
W tej chwili
Ty i ja

Ten zajmuje się produkcją
Ma kalosze ze skóry morsa
Oraz Ono-kredens [niewątpliwie od Yoko Ono]
I połamany kręgosłup
Stopy przebiegają mu przez kolana
Jak tylko siądziesz w jego fotelu
To czujesz jego chorobę

Zróbmy to razem
W tej chwili
Ty i ja

Bawi się w najlepsze
Od początku ma uprzedzenia
Jest jak mętna woda
Nie rusza go Mojo [cholera wie, ale chyba chodzi o zespół The Mojos]
Powtarza, że "jeden plus jeden pluse jeden daje trzy"
Niezły z niego przystojniak
Bo ciężko go dostrzec

Zróbmy to razem
W tej chwili
Ty i ja

No i to by było na tyle. Oczywiście nie da się oddać sensu tej piosenki w żadnym innym języku, prócz oryginalnego, no ale cośtam wyszło:)
Podforum: Pogaduszki nie o MJ Data: Sob, 04 Kwi 2009, 13:10
Postów: 5
Wyświetlono: 325
Ale Cię Agata wzięło. Tak na trzeźwo?

Dla mnie chyba najważniejsza jest elastyczność. Taka zdolność do dostosowania się, ale bez nadmiernej plastyczności.
Coraz bardziej gruntuję się w przekonaniu, że to co mnie denerwuje, złości, cieszy, pociąga, ma odniesienie w otoczeniu i we mnie samym. Bliska mi jest koncepcja Junga co do wspólnej nieświadomości.
Kiedyś w jakiejś beletrystyce, chyba u J. Carrolla przeczytałem taką fantazję, iż Bogiem są wszyscy ludzie wzięci do kupy; że Bóg to taka mozaika. Od siebie dodałbym, że my mamy uczyć się kontaktu, tworzyć możliwie jak najbardziej drożne połączenia między sobą.
Tym jest życie dla mnie i to jest moją filozofią. Jest tak rzeczywiście, że coraz prostsze zdania stają się najbardziej trafne. Zabawne, jak wyobrażenia z dzieciństwa, obserwacje, od których odchodzłem albo je rozbierałem na kawałki, teraz złożone w całość wydają się najsłuszniejsze. Jak to, że wszystko co nas otacza jest w nas samych, cały wszechświat w jednym człowieku. Zabawne, bo trzeba sporo się nachodzić, by w końcu u celu zobaczyć/poczuć/usłyszeć to, co miało się od początku pod ręką.
Ale słowa tego nie oddadzą, tylko doświadczenie, czyż nie?

A co do muzyki i jej definicji. Piotr Kaczkowski, doświadczony radiowiec z Trójki miał kiedyś taki okres, że każdego niemal muzyka z którym rozmawiał, pytał o to właśnie. Ciekawe wnioski się pojawiały. Odsyłam do Jego książkowej trylogii Pryz Mikrofonie. Kogo tam nie ma: Sting, Tori Amos, Elton John, Roger Waters, R.E.M., Metallica, Robert Plant, Jimmy Page, Bruce Springsteen, Lech Janerka, Peter Gabriel, The Cure, Lou Reed, Depeche Mode, Marianne Faithfull, Czesław Niemen, Lisa Gerrard, Deep Purple, Yoko Ono, itd... Polecam.
Na ubiegłorocznym Off Festivalu też była wystawa o rozumieniu muzyki przez artystów nie-muzycznych. Ciekawe.
Podforum: Pomocy - mam pytanie dotyczące Beatlesów... Data: Czw Mar 12, 2009 7:10 pm
Postów: 36
Wyświetlono: 2795
Pierwsze słyszę o tym by Yoko dopuszczała się aborcji...gdy to rano przeczytałam, przeżyłam głęboki szok. Ale po dłuższym zastanowieniu i przeanalizowaniu tego czego mnie uczyli na studiach dochodze do wniosku, że jest to niemożliwe. Nie wierzę w te aborcje, ktos kto napisał takie słowa w książce zrobił pewnie to umyślnie i złośliwie. Dla mnie takie postepowanie naprawde oznaczałoby ciężką chorobę psychiczną. A John ani Yoko na pewno chorzy umysłowo nie byli. Po prostu nie wierzę by państwo Ono Lennon bawili się tak zwyczajnie ludzkim życiem. Terminu porodu prawie nigdy nie określa się ze 100% pewnością.. w wyznaczanych terminach rodzi się tylko 2 % dzieci. A cesarkę mozna zaplanować. Myślę że rozwiązanie tej ciązy cesarskim cięciem było odpowiednie dla wieku Yoko, nie znam jej fizjologi, ale być może miała problemy z rodzeniem drogami naturalnymi. Jeśli Kyoko urodziła się przez cesarskie cięcie, to kolejny potomek musiał być rodzony też rpzez cesarkę. Kiedyś wyznawano taką zasadę "raz cesarska -zawsze cesarka", więc zainteresowałabym się tym raczej od takiej strony.
Podforum: Dyskusje chóralne Data: 8.03.2009, 12:27
Postów: 323
Wyświetlono: 45110
Usłyszałam wczoraj, iż feminizm to stan umysłu... hmm, wszystkiego dobrego, koleżanki chóralne, z okazji..niedzieli.. a tu coś dla szczęściarzy, którzy bywają w pięknym mieście Poznań:
Wiedźma to nie tylko postać z bajek. Tym słowem łatwo wykluczyć i zepchnąć kobietę na margines – ze względu na niezależność, brak pokory, albo wiek. Ale dla niepokornych i poszukujących własnej drogi, wiedźma może być też znakiem pod którym o swoją niezależność walczą.
Agnieszka Gajewska z perspektywy feministycznej pokaże jak postać wiedźmy w taki sposób funkcjonowała i funkcjonuje nadal: jako znak wykluczenia – przez interpretację poezji Anny Świrszczyńskiej; oraz symbol osobności i niezależności – w anarchofeministycznych zinach.
W ‘Wiedźmach’ Agnieszki Trzos, zobaczymy historię grupy kobiet wspólnie próbujących sobie poradzić z doświadczeniem przemocy, związanym z podporządkowaniem względem mężczyzn. Film miał kłopoty z kolaudacją, co też jest świadectwem trudności, z jakimi spotykają się próby poruszania tematu wykluczeń, kulturowo zinstytucjonalizowanej przemocy.
Na koniec wystąpi electropunkowa grupa Mass Kotki, działająca od kilku lat, obecnie jako trio, świetnie znana publiczności z łączenia melodyjności i słodyczy z wrzaskiem i noisem w muzyce, a w tekstach bezkompromisowo i ironicznie opisująca świat.

Acha, Yoko Ono powiedziała kiedyś, że wiedźma to ta, co wie - mnie się ta definicja bardzo podoba...
a tu link do poznańskich wydarzeń z cyklu Odrażający, Brudni, Żli http://www.barakkultury.pl/ w mapie strony wchodzimy w aktualności

słyszałam dziś pogwizdywanie szpaka, ale się nie przesłyszałam - spotkałam potem całe stado!
Strona 2 z 4 1 2 3 4

>